6:44 PM Тиждень знань з безпеки життєдіяльності | |
Сьогодні, як ніколи, підвищується роль освіти у підготовці школярів до самостійного життя у світі, де кількість надзвичайних ситуацій постійно зростає, а екологічна ситуація з кожним роком погіршується. Життєве необхідно озброїти дітей знаннями, уміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров’я. У Бережанській ЗОШ І-ІІ ступенів Чорноострівської ОТГ з 12 по 16 листопада 2018 року був проведений тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності. У рамках тижня пройшли найрізноманітніші заходи, основною метою яких було формування в учнів свідомого ставлення до свого життя та здоров’я; популяризація основних правил безпечної життєдіяльності серед молоді; розвиток в учнів життєвих навичок, що мають ключове значення для безпеки повсякденного життя; виховування гуманного ставлення до людини, що потрапила в біду. У 1-9 класах пройшли виховні години, тематичні уроки «Наодинці вдома та на вулиці». Діти пригадали правила користування побутовими приладами, розігрували ситуації, які можуть трапитися, коли знаходишся сам вдома і разом шукали з них правильні рішення, змагалися у знаннях правил безпечної прогулянки на вулиці, розгадували загадки, складами колективні листи-поради іншим діткам «Щоб не трапилось біди, коли ти вдома наодинці». У ході вікторини «16 запитань про безпеку» школярі переконалися у необхідності знання та дотримання правил безпеки життєдіяльності. Усі заходи проходили в цікавій та пізнавальній формі, що сприяло злагодженій та ефективній роботі. Також учні нашої школи стали учасниками Всеукраїнського конкурсу, спрямованому на покращення знань правил дорожнього руху з метою підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні «Безпечна дорога до школи». Рольові ігри «Щоб відпочинок був безпечним» проведені класними керівниками початкових класів з метою актуалізації знань учнів про правила безпечної поведінки під час відпочинку. Найбільше дітей зацікавили ігри «Ягоди й гриби збираю – про безпеку пам’ятаю!», «Дикі звірі заховались, щоб їх діти не злякались», «Багаття в лісі не роблю, щоб не потрапити в біду!», «Щоб у лісі не блукати, треба орієнтуватись», «Новорічне свято без вогнів й петард у нас!» та інші. З метою виховання гуманного та відповідального ставлення до тварин з учнями школи проведені години спілкування «Щаслива лапа». Учні поділилися знаннями про правила поведінки при зустрічі з бродячими собаками, а також дізналися про способи надання першої допомоги постраждалим від укусів тварин, виготовили пам’ятки жителям села «Як не стати жертвою бродячих тварин?», «Правила поведінки при зустрічі з вуличними собаками» . Вчителем фізичного виховання організована прогулянка вулицями рідного села з метою нагадування учням правил учасників дорожнього руху в населеному пункті та за його межами, а водій шкільного автобуса розповів школярам ситуації про приклади недбалого ставлення до правил поведінки в громадському транспорті, наслідки невиконання правил поведінки пасажирів.
У шостому класі учні виготовляли лепбук «Лікарські рослини». Збираючи інформацію, готуючи повідомлення, оформлюючи ілюстрації діти пригадали чимало найменувань лікарських рослин та поділилися досвідом про їх користь та цілющі властивості окремих трав. Не оминули увагою й правил безпечного збирання, зберігання та вживання лікарських рослин. У інтелект-грі «Підступність тихого полювання» взяли участь старшокласники, які позмагалися у знанні грибів нашої місцевості, вмінні розрізняти їстивні та отруйні, конкурували у кількості відомих учням цікавинок про властивості грибів. Завершилася гра спільним розгадуванням кросворду «Ми - завзяті грибники». Відпрацювання практичних дій у випадку виникнення пожежі в приміщенні школи дало можливість усім учасникам освітнього процесу пригадати правила евакуації з приміщення школи та правила безпеки при виникненні надзвичайної ситуації.
Цікавим та пізнавальним для п’ятикласників виявився урок-дослідження «Способи збирання ртуті». Вчитель основ здоров’я детально пояснила та продемонструвала дії людини у випадку розливу ртуті, а школярі повправлялися в оволодінні навичками збирання та утилізації небезпечної речовини. Учні нашої школи, зважаючи на складну ситуацію в країні, постійно отримують інформацію про безпечну роботу в інтернеті, соціальних мережах, про правила адекватної поведінки в разі виникнення надзвичайної ситуації, при виявленні невідомих підозрілих предметів, правила надання першої допомоги потерпілим та іншу у формі бесід, тематичних уроків, уроків запитань-відповідей, квестів, круглих столів тощо. В рамках проведення Тижня знань з безпеки життєдіяльності» 16 листопада учні початкових класів відвідали пожежно – рятувальну частину ГУ ДСНС України с.Мар'янівка. Під час екскурсії учні мали змогу ознайомитися з правилами пожежної безпеки, розширити уявлення про роботу пожежників, про способи гасіння пожеж та транспорт спеціального призначення. Представник пожежної частини розповів, як оперативно-рятувальні загони реагують на сигнал тривоги, як від їх швидкості і злагоджених дій залежить життя людей. Найбільше учням запам’яталися відвідини гаража з технікою та устаткуванням. Школярі фотографувались поруч з технікою та мали змогу роздивитись костюми, в яких працюють пожежні. Рятувальники розповідали учням про те, як працює та чи інша техніка та відповідали на запитання дітей. Під час зустрічі зверталася увага учнів на причини виникнення пожеж та їх запобігання, а також правила поведінки у випадку надзвичайної ситуації. Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності ще раз нагадав дітям про обов’язок кожної людини дбати про власну безпеку та безпеку оточуючих людей, бо наша безпека – в наших руках.
| |
|
Всього коментарів: 0 | |